Jak popełnić samobójstwo?

Bardzo możliwe, że blogerzy, jeżeli się zjednoczą, potrafią czynić cuda. Dlatego z radością dołączam się do akcji Stop samobójcom!, którą zapoczątkował blog StayFly.pl. Akcja jest bardzo potrzebna, fajna i słuszna. Jako osoba, która w przeszłości zmagała się z myślami o odebraniu sobie życia, doskonale wiem o czym mowa.

Jak się zabić?

Szczęśliwie ja nigdy nie dowiedziałem się jak to jest to samobójstwo popełnić, więc w końcu nie wiem czy jest to proste czy też nie. Pewnie zależy to od sposobu który wybierzemy. Ja fantazjowałem o tym, żeby skoczyć z jakiegoś wysokiego budynku. Wydawało mi się, że dzięki temu moje rozstanie z tym światem nie będzie pozbawione emocji pozytywnych. A przecież sam lot z góry na dół to całkiem fajna sprawa… Tak właśnie myślałem.

Mówiąc poważnie:

Jeżeli trafiłeś bądź trafiłaś na tę stronę bo rozważasz popełnienie samobójstwa, to mam dla Ciebie kilka informacji, które warto przeczytać zanim zaczniesz działać:

1. Jeżeli faktycznie zdecydujesz się popełnić samobójstwo, nikt cię nie powstrzyma.

2. Bardzo możliwe, że nie uda ci sie zabić skutecznie.

3. Jeżeli samobójstwo jednak Ci się uda, to zrobi się ciemno i nastąpi cisza. Stopniowo ciszę tę wypełni płacz ludzi, których zostawisz.

4. Twoje samobójstwo nie rozwiąże żadnych problemów.

5. Nie ma takich problemów, których nie można byłoby rozwiązać ani takich przeszkód, które byłyby nie do pokonania. Jeżeli uważasz, że jest inaczej, to oznacza, że nie spotkałeś jeszcze właściwych ludzi, którzy mogą ci pomóc. Poszukaj ich.

6. Teraz jest najlepszy moment na podjęcie decyzji. Jeżeli zdecydujesz się podnieść z tego dna na którym jesteś, obiecuję Ci że zaczną dziać się rzeczy niesamowite. Dołączysz do grona ludzi oświeconych, którzy odkryli sekret bycia szczęśliwym. Każdy kolejny przeżyty dzień będzie cudownym doświadczeniem. Będzie darem, którym będziesz się cieszyć jak nigdy wcześniej. Tego doświadczenia nie da się opisać ani zrozumieć, jeżeli nie jest się jednym z ocalałych. Teraz kolej na Ciebie.

7. Zabić zabić można się zawsze. Niezabić tylko raz.

8. Każdy kto się nie zabił, powie Ci że warto żyć najdłużej jak się da. Zrozum, że nie masz nic do stracenia.

8. Weź telefon do ręki i zadzwoń:

116 123 — Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 — Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 — Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 — Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 — „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej